Aktualnie znajdujesz się w: Realizacje Tarasy drewniane(egzotyczne)-deska tarasowa

Realizacja 2017 - Taras drewniany w Bierkowicach z deski egzotycznej Bangkirai

Taras drewniany w Bierkowicach został wykonany na wyjątkowo wysokim, specjalnie przygotowanym fundamencie słupowym. Na odpowiednio wylane słupy poukładane zostały legary i kontr legary z drewna egzotycznego. Do budowy powierzchni tarasu użyte zostały znane i powszechnie lubiane deski egzotyczne Bangkirai. Sympatię u klientów materiał ten zawdzięcza pięknemu, jasno-brązowemu kolorowi, który mieni się w różnych odcieniach. Dzięki temu, że powierzchnia deski jest ryflowana, ma właściwości antypoślizgowe, lepiej także odprowadza wodę i zanieczyszczenia. Materiał ten wyróżnia się na rynku wyjątkową odpornością na złe warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Deski Bangkirai bez problemu opierają się działaniu owadów, grzybów czy pleśni.

Ta realizacja nie należała do najłatwiejszych - fundament musiał zostać odpowiednio wyprofilowany, po odpowiednim wytyczeniu poszczególnych słupów, należało go wylać w taki sposób, aby po położeniu legarów i desek ich poziom równał się drzwiom tarasowym. Zamiast trzymać się prostokątnej stylistyki, klient zażyczył sobie zaokrąglony kształt tarasu przy rogu budynku. Odpowiednie przycięcie desek nie jest łatwym zadaniem, ale doświadczenie i umiejętności montażysty bez problemu poradziły sobie z tym wyzwaniem. Dodatkowo poza tarasem zostały wykonane prowadzące na niego schody, do budowy których także została użyta deska egzotyczna Bangkirai. Na sam koniec prac taras drewniany został odpowiednio zaolejowany, aby jego kolor był jeszcze atrakcyjniejszy dla oka klienta. Dzięki temu zabiegowi zapewniliśmy powierzchni dodatkową ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Wykonany taras z deski egzotycznej wygląda bardzo atrakcyjnie i stał się kolejnym miejscem, na którym klienci mogą spędzać czas wolny podczas ładnej pogody. Ilość wolnego miejsca starcza akurat na wygodny zestaw mebli wypoczynkowych, czy obiadowych. Spożywanie posiłku w gronie rodziny czy znajomych, na świeżym powietrzu i własnym tarasie to jeden z przyjemniejszych sposobów na spędzanie czasu.

Wszystkie prawa zastrzeżone Tarasy drewniane. Projekt i wykonanie InterSID
Lub wejdź na nasz profil