Aktualnie znajdujesz się w: Realizacje Tarasy drewniane(egzotyczne)-deska tarasowa

Realizacja 2017 - Taras drewniany w Tychach z deski egzotycznej Bangkirai

Na prezentowanej realizacji znajdziemy taras drewniany w Tychach, który wykonany został z deski egzotycznej Bangkirai. Ogród wokół konstrukcji nie jest jeszcze zagospodarowany, co znacznie ułatwiło pracę montażystom. Teren wymagał jedynie delikatnego oczyszczenia go z pozostałości po budowie. Powierzchnia tarasu musiała zrównać się z drzwiami tarasowymi, dlatego grunt musiał zostać obniżony. Następnie na odpowiedniej wysokości zostały zamontowane słupy fundamentowe, które odlane są za pomocą tekturowych tub szalunkowych. Po prawidłowym ułożeniu legarów montażysta mógł przystąpić do przykręcania desek Bangkirai. Warto wspomnieć, że używamy wkrętów wysokiej jakości D-Spax, które wykonane są ze stali nierdzewnej. W przypadku drewna egzotycznego jest to o tyle ważne, że dzięki takiemu doborowi materiałów, wokół wkrętu nie powstaje brzydkie odbarwienie. 
 
Deski egzotyczne Bangkirai to materiał wyjątkowo popularny wśród naszych klientów. Absolutnie nas to nie dziwi, ponieważ drewno to ma wyjątkową odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, opiera się złym warunkom atmosferycznym, nie straszne mu owady czy grzyby. Do tego jego powierzchnia mieni się na różne barwy, od jasno brązowej po złotą. Taras wykonany z tego materiału wygląda niezwykle, w szczególności podczas późniejszej pory, gdy słońce jest już niżej. Barwa wydaje się tak ciepła i przytulna, że aż chciałoby się przy niej ogrzać. 
 
Wykonany przez nas mały, prostokątny taras to wręcz doskonałe miejsce na zestaw mebli obiadowych, czy wygodną leżankę. Rodzinny obiad w piękną pogodę to zdecydowanie jeden z przyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Na takiej powierzchni mamy także wystarczająco dużo miejsca aby postawić gdzieś na rogu grilla, na którym upieczemy pyszne potrawy. W przypadku grillowania na tarasie musimy pamiętać, że jego powierzchnia może pobrudzić się tłuszczem, który wyjątkowo źle się myje. Aby czas spędzany w słoneczne dni pasował także tym, którzy wolą cień, możemy pomyśleć nad parasolem lub specjalnym zadaszeniem, które zamontujemy nad drzwiami tarasowymi. 

Wszystkie prawa zastrzeżone Tarasy drewniane. Projekt i wykonanie InterSID
Lub wejdź na nasz profil