Aktualnie znajdujesz się w: Realizacje Tarasy drewniane(egzotyczne)-deska tarasowa

Realizacja 2017 - Taras drewniany w Tułowicach z deski egzotycznej Bangkirai

Przy niedawno wybudowanym budynku powstał kolejny taras drewniany, do zamontowania którego użyta została deska egzotyczna Bangkirai. Aby powierzchnia tarasu równała się z drzwiami, został przygotowany niski fundament słupowy. Wykonanie takiego fundamentu wymaga od montażysty pewnych przygotowań, na początku należy za pomocą sznurka i słupków wytyczyć sobie gdzie w ogóle powstaną pojedyncze słupy fundamentowe. Następnie za pomocą wiertnicy należy wywiercić otwory o odpowiedniej głębokości, do których wkładane są tekturowe, okrągłe tuby szalunkowe. Po ich zalaniu musimy poczekać aż beton wyschnie, dzięki czemu można przystąpić do montażu legarów, do których przykręcone zostaną deski egzotyczne Bangkirai.

Bardzo dużą popularność to drewno zawdzięcza sobie wyjątkowej odporności na złe warunki atmosferyczne i wpływ czasu. Powierzchnia tarasu wykonana z tych desek egzotycznych jest także odporna na działanie grzybów, termitów czy owadów. Możemy śmiało założyć, że przez zakres 30-50 lat, z drewnem Bangkirai nic się nie stanie i będzie się ono nadawało do użytkowania. Pamiętajmy, że deska egzotyczna to materiał w 100% naturalny, także może pokryć się patyną, delikatnie odkształcić, zmienić swoje wymiary czy pękać. Nie są to jednak zmiany na tyle duże, aby mogły zniszczyć całkowicie powierzchnię tarasu, czy oszpecić ją. 
 
Wykonany przez nas taras drewniany łączy się z domem w kilku miejscach, dzięki czemu komunikacja na linii taras-dom jest bardzo wygodna. Powierzchnia użytkowa nie należy do największych, jednak jest w zupełności wystarczająca na wygodne meble np. leżaki i stoliczek. Do zapewnienia sobie cienia na takim tarasie proponowalibyśmy parasol, gdyż mamy zbyt mało miejsca na zadaszenie o konstrukcji aluminiowej, które możemy zamontować do ściany. Budowanie tarasu na etapie, kiedy nie mamy jeszcze zagospodarowanego ogrodu zielenią to bardzo dobry wybór, ponieważ dopiero teraz będziemy mogli odpowiednią szatą roślinną podkreślić walory estetyczne nowo wybudowanego tarasu. 

Wszystkie prawa zastrzeżone Tarasy drewniane. Projekt i wykonanie InterSID
Lub wejdź na nasz profil