Aktualnie znajdujesz się w: Realizacje Tarasy drewniane(egzotyczne)-deska tarasowa

Realizacja 2017 - Taras drewniany w Oświęcimiu z deski egzotycznej Bangkirai

Jest to kolejna, tegoroczna realizacja, która wymagała od nasz przygotowania specjalnego fundamentu słupowego. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, pod każdy słup montażysta musi wywiercić otwór o odpowiedniej głębokości. Zabiera to dużo cennego czasu, którego w sezonie mamy tak mało. Po zalaniu otworów z pomocą tulei szalunkowych musimy poczekać aż wszystko wyschnie. Dzięki osadzeniu metalowych słupów, montażysta mógł przystąpić do montowania legarów, na do których potem przykręcone zostały kontr legary. Trwałość fundamentu zapewnia nam materiał, z którego jest on montowany, mianowicie używamy legarów z drewna egzotycznego, które są znane ze swojej wysokiej trwałości.
 
Po tych wszystkich przygotowaniach można przystąpić do montażu desek. Kolejny klient zdecydował się na sprawdzony materiał jakim jest deska egzotyczna Bangkirai. Drewno to mieści się w 1-2 klasie wytrzymałości, więc po jego zakupie mamy gwarancję, że przez kilkadziesiąt lat nic złego nie będzie się z nim działo. Po ułożeniu desek i przykręceniu ich specjalnymi, nierdzewnymi wkrętami D-Spax, można było przystąpić do montażu schodów, które zaprowadzą nas na wyższy poziom. Aby zachować jednolity wygląd, nadal jako budulca używane było drewno Bangkirai. Pod tarasem fundament słupowy został zakryty, dzięki temu całość wygląda znacznie lepiej. 
 
Po zaolejowaniu powierzchni specjalnym preparatem impregnującym, taras drewniany jest gotowy do użytkowania. Duża powierzchnia umożliwia nam zaaranżowanie jej różnymi meblami i akcesoriami, np. zestawem obiadowym i parasolem, dzięki czemu w piękną pogodę będziemy mogli zjeść obiad na świeżym powietrzu, jednocześnie ciesząc się dotykiem drewna egzotycznego pod stopami. Powierzchnia desek jest gładka i podczas ładnej pogody przyjemnie się nagrzewa, więc chodzenie po niej boso to sama przyjemność. Powierzchnia tarasu jest delikatnie pochylona, dzięki czemu nie musimy obawiać się stojącej wody na powierzchni desek. Deski egzotyczne Bangkirai posiadają także ryfle, które ułatwiają wodzie spływanie.  

Wszystkie prawa zastrzeżone Tarasy drewniane. Projekt i wykonanie InterSID
Lub wejdź na nasz profil