Aktualnie znajdujesz się w: Realizacje Tarasy drewniane(egzotyczne)-deska tarasowa

Realizacja 2017 - Taras drewniany w Cieszynie z deski egzotycznej Modrzew Syberyjski

Do wykonania tego tarasu posłużyła piękna deska Modrzewia Syberyjskiego o złoto-miodowej barwie. Jeśli nie możemy się zdecydować na rodzaj deski, z której zbudujemy swój taras, możemy z czystym sercem polecić ten materiał. Nie tylko wygląda pięknie, dzięki swojemu pochodzeniu (syberyjska tajga) jest materiałem długowiecznym i wyjątkowo odpornym na negatywne warunki atmosferyczne. Jeśli wybierzemy właśnie ten materiał na taras z drewna egzotycznego, otrzymamy gwarancję, że nie zaszkodzą mu żadne grzyby i pleśń, gdyż drewno to posiada na nie wrodzoną odporność. Modrzew Syberyjski jest bardzo często wybierany ze względu na jego walory estetyczne, poza piękną barwą, powierzchnia urozmaicona jest różnorodnymi słojami, które dodają tarasowi wykonanemu z tego materiału dodatkowego uroku. Poza funkcją praktyczną, taras z modrzewia zaczyna także służyć jako dekoracja naszego ogrodu. 
 
W przypadku tego tarasu trzeba było zacząć od odpowiedniego przygotowania terenu, i wytyczenia punktów pod fundamenty słupowe. Po przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów, montażyści mogli przystąpić do wiercenia gruntu, w których umieszczone zostały tuby szalunkowe. Następnie, kiedy zostały zalane betonem, można było przystąpić do montowania systemu legarów, które będą trzymać deski w poziomie. Podczas montażu używane są nierdzewne wkręty wysokiej jakości D-Spax. Wysoka jakość materiałów zapewnia, że z tarasem nie stanie się nic złego i nie trzeba będzie wracać na poprawki. Po zakończeniu prac montażowych drewno zostało pokryte olejem impregnującym, który nie tylko pogłębi kolor desek ale i zatrzyma proces patynowania, który nie odpowiada każdemu. Urok drewna naturalnego polega na tym, że z czasem pokrywa się srebrzystym nalotem. Niektórzy klienci traktują to jednak jako ozdobę. 
 
Wykonany taras łączy się z salonem i jest na tyle duży, że z powodzeniem możemy poustawiać na nim różnorodne meble i akcesoria, dzięki którym z przyjemnością możemy spędzać na tarasie wolny czas. Jeśli zdecydujemy się na postawienie grilla na powierzchni drewnianej, musimy pamiętać, że tłuszcz czy popiół zmywa się trudno i mogą zostać brzydkie plamy. 

Wszystkie prawa zastrzeżone Tarasy drewniane. Projekt i wykonanie InterSID
Lub wejdź na nasz profil