Aktualnie znajdujesz się w: Realizacje Tarasy drewniane(egzotyczne)-deska tarasowa

Kalisz. Budowa tarasu drewnianego

Realizacja w Kaliszu to nasz kolejny projekt zrealizowany we Wielkopolsce. Ciekawym akcentem tego tarasu z pewnością jest jego konstrukcja, oparta zarówno na wysokich betonowych słupach, jak i na niższych, znajdujących się praktycznie przy ziemi.

Jest to spowodowane samą konstrukcją domu, z jednej strony specyficzną, jednak patrząc na końcowe zdjęcia realizacji – z pewnością oryginalną. Do budowy tego niezwykłego tarasu użyliśmy deski tarasowej Bangkirai.

Bangkirai jest drewnem niezwykle twardym, posiadającym pierwszą klasę twardości. Czyni to z niego idealny materiał nie tylko na tarasy drewniane, ale również do szerokiego wykorzystania w przemyśle. Drewno reaguje na rdzę, dlatego najważniejszą rzeczą jest przetwarzanie materiału wyłącznie ze stalą nierdzewną. W przypadku tarasów, do przykręcania desek zaleca się stosować wyłącznie śruby nierdzewne typu SPAX-D.  Jeśli drewno będzie miało kontakt ze rdzą, na jego strukturze mogą pojawić się szpecące plamy.

W przeciwieństwie do gatunków takich jak Garapa czy Massaranduba, Bangkirai nie posiada w swojej strukturze krzemionki, która mogłaby wpływać na tępienie piły do cięcia czy wierteł. Niezależnie od tego, należy używać wyłącznie dobrych narzędzi, praca z tym gatunkiem drewna określana bowiem jest jako „średnio trudna”. Ważna rzecz, w kontekście jego twardości, to przygotowanie małych otworów przed właściwym przykręceniem deski, dzięki czemu można uniknąć możliwych pęknięć.

Po zobaczeniu zdjęć z tej realizacji można dojść do wniosku, że dom w Kaliszu czekał na tego typu taras: duży, wielopoziomowy i oryginalny, a przy tym bardzo funkcjonalny. Po zaolejowaniu, cała konstrukcja z drewna egzotycznego prezentuje się naprawdę pięknie.


Drewno egzotyczne. Gwarancja jakości na wiele lat. Montujemy legary, deski tylko z drewna egzotycznego. Drewno egzotyczne to trafny wybór!

Wszystkie prawa zastrzeżone Tarasy drewniane. Projekt i wykonanie InterSID
Lub wejdź na nasz profil